O Nas

Żłobek i Przedszkole “Ekolucky” to placówka niepubliczna, która zapewni Twojemu dziecku opiekę i wspomoże jego rozwój w przyjaznym, bezpiecznym i zdrowym środowisku, uwzględniającym przestrzeganie praw dziecka.

Wyróżnia nas to, że oprócz szeregu zajęć dodatkowych, Twoje dziecko będzie miało szansę zaprzyjaźnić się z ekologią, a wykwalifikowany personel zachęci je do tworzenia własnego ogródka.

Naszym priorytetem jest, aby nauczyć każdego chętnego malucha, jak w sposób zrównoważony, korzystać z technologii. Chcemy wprowadzić dzieci w cyfrowy i technologiczny obszar funkcjonowania społecznego poprzez udostępnienie im nowoczesnych pomocy dydaktycznych.

Dzięki wykwalifikowanym nauczycielom, posługującym się językiem obcym, stanie się on codziennym narzędziem komunikacji. Zagwarantujemy, że praca dzieci w małych grupach stworzy warunki umożliwiające niezakłócony rozwój dzieci uwzględniający ich indywidualne potrzeby, talenty, możliwości oraz predyspozycje.

Oczywiście, pamiętamy, że w przedszkolu liczy się dobra zabawa! Zapewniamy, że będzie jej pod dostatkiem.

informacje ekolucky, O Nas

Misja i wizja

Nazwa zobowiązuje!

informacje ekolucky, O Nas

Przedrostek „eko” jednoznacznie nawiązuje do ekologii, która stanowi znaczący element Naszej edukacji.

„Lucky?” to po prostu szczęśliwy, bo szczęście Twojego dziecka jest celem działania Naszego Żłobka i Przedszkola. Dlaczego w języku angielskim? Zupełnie nieprzypadkowo- nauka tego języka będzie dla Twojego dziecka codziennością.

Jesteśmy Żłobkiem i Przedszkolem Niepublicznym, dla którego opieka i wspomaganie rozwoju Twojego dziecka stanowi priorytet. Tworzymy atmosferę, która pozwoli na swobodną naukę i zabawę. Dziecko, które jest szczęśliwe zachwyca swoich rodziców, a my chcemy widzieć ten zachwyt w Waszych oczach!

Świat się kurczy i doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Aby Twoje dziecko mogło swobodnie porozumiewać się z ludźmi z całego świata sprawimy, że angielski stanie się jego codziennym narzędziem komunikacji.

Segregowanie śmieci, recykling, odnawialne źródła energii i ich wykorzystanie- to tylko część Naszych pomysłów na promowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych. Razem zadbamy o Naszą planetę.

Dzieci to Nasza przyszłość, a przyszłość to rozwój technologii, dlatego oswoimy z nią Naszych podopiecznych. Kodowanie, programowanie, intuicyjna tablica- dla każdego dziecka znajdziemy coś ciekawego i rozwijającego.

Kadra

Personel przedszkola i żłobka to kadra pedagogiczna z wykształceniem wyższym kierunkowym, pomoce nauczycieli oraz specjaliści lektorzy językowi i logopeda.

informacje ekolucky, O Nas
Klaudia Dziduszko – Dyrektor Żłobka i Przedszkola

Klaudia Dziduszko to pedagog, a zarazem manager, z wieloletnim i bogatym doświadczeniem dydaktycznym. Sprawny i efektywny lider z ogromnymi pokładami ciepła i empatii oraz wielkim sercem do pracy z dziećmi. Zadaniowe podejście do realizacji stawianych przed nią wyzwań pomaga jej w osiąganiu sukcesu. Wizji i kreatywności ma równie dużo, co kompetencji do prowadzenia placówki edukacyjnej. Pod jej skrzydłami rozkwitają zarówno maluchy jak i kadra nauczycielska. Spełnienie i realizacje zawodowych planów i ambicji daje jej nieustanny rozwój zarządzanych przez nią miejsc. Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego, prywatnie mama 2 roześmianych dzieci. 

informacje ekolucky, O Nas
Elena Jankowska – Nauczyciel wychowania przedszkolnego w grupie dzieci 5 i 6 lat

Sercem i zawodem związana najpierw z żłobkiem później przedszkolem.
Doświadczenie zdobywała także poprzez wolontariat w świetlicach socjoterapeutycznych. Posiada kwalifikacje do pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną. Od 2 lat prowadzi grupę dzieci zerówkowych 5 i 6 latków. Uważa, że jej doświadczenie z dziećmi w różnym wieku daje ciekawą perspektywę na holistyczny rozwój dziecka i metody wspierania go w poznawaniu świata przez doświadczanie. W Ekolucky widzi wiele kreatywnych wyzwań, które uwielbia i które motywują ją do działania.

informacje ekolucky, O Nas
Alicja Bechyne –
Asystentka nauczyciela

Pani Alicja od roku pracuje w Ekolucky jako asystentka nauczyciela w grupie dzieci najstarszych. Wieloletnie doświadczenie w pracy w żłobku nauczyło ją, że emocje, ciepło oraz wielkie serce to najlepsza droga do zjednania sobie małego człowieka. Wykształcenie pedagogiczne pomogło jej zdobyć wiedzę niezbędną do prowadzenie zajęć z dziećmi w wielku przedszkolnym. Prywatnie mama uroczego chłopca.

informacje ekolucky, O Nas
Małgorzata Podgruszewska – Nauczyciel wychowania przedszkolnego w grupie dzieci 3-letnich

Kompetentny pedagog z doświadczeniem w pracy w trzech placówkach w tym w opiece nad dzieckiem ze spektrum autyzmu.  W pracy z maluchami bardzo ważne jest dla niej budowanie autentycznych więzi na linii nauczyciel podopieczni, które trwają lata. W Ekolucky widzi możliwość spełniania się zawodowo w przyjaznym środowisku z pełnym, bogatym wyposażeniem. 

informacje ekolucky, O Nas
Agnieszka Brukszta –
Wychowawca w żłobku

Zapalony wolontariusz. Uczestniczyła w organizacji Euro 2012, prowadziła projekty zagraniczne, studiowała za granicą. Kontakt z dziećmi ma od najmłodszych lat i przy okazji różnych projektów. Uwielbia pomagać ludziom. Działania społeczne i charytatywne dają jej ogromną satysfakcję. W Ekolucky to dla niej platforma realizacji wielu kreatywnych pomysłów na pracę z dziećmi i dla dzieci.

informacje ekolucky, O Nas
Daria Hulalka –
Wychowawca w żłobku

Ukończone studia magisterskie na wydziale humanistycznym.
Zdobyte przygotowanie pedagogiczne oraz kurs opiekuna w żłobku. Posiada doświadczenie na wydziale artystycznym. Panią Darię wyróżnia spokój oraz cierpliwość do dzieci, pełne zaangażowanie w pracę i kreatywność, którą chciałaby rozwijać we współpracy z dziećmi. Wielokrotnie brała udział w przedstawieniach dla dzieci oraz pomagała przy organizacji wyjazdów szkolnych i wycieczek.
Znajomość języka angielskiego i włoskiego w stopniu komunikatywnym pomoże w utrzymaniu prawidłowego poziomu językowego w przedszkolu Ekolucky. Jest osobą pogodną i pełną pomysłów plastycznych.

informacje ekolucky, O Nas
Justyna Job – Pomoc nauczyciela
w grupie dzieci 5 i 6 lat

Świeża zielonogórzanka przeprowadzająca się do naszego miasta ze stolicy, gdzie realizowała się w roli instruktora tańca i trenera zajęć sportowych. Współpracowała z wieloma placówkami także poza granicami Polski: 2 lata mieszkała w USA. Całym sercem poświęcona dzieciom. Ekolucky to dla niej gwarancja łączenia pracy z pasją i możliwość realizacji nowatorskich pomysłów w obszarze szeroko pojętego sportu.

informacje ekolucky, O Nas
Justyna Borys –
Logopeda

Magister Uniwersytetu Zielonogórskiego edukacji medialnej, pedagogiki wczesnoszkolnej i logopedii oraz filologii angielskiej.

Pani Justyna z wykształcenia jest logopedą spełniającą się w ośrodku diagnozy i rehabilitacji. Pracowała jako wychowawca grupy kolonijnej i nauczyciel specjalizujący się w języku migowym. Ukończone kursy metody froeblowskiej, stymulowania rozwoju mowy oraz organizacja zabaw muzycznych z elementami aktywnego słuchania  pomagają w pracy na co dzień. W wolnej chwili pasją Pani Justyny, jest śpiew w zespole tradycyjnym PRABABA oraz prowadzenie warsztatów  wokalnych.

informacje ekolucky, O Nas
Monika Pijanowska –
Asystentka nauczyciela

Pani Monika pracuje w przedszkolu Ekolucky jako asystentka nauczyciela w grupie Zajączków. Swoje doświadczenie zdobyła w pracy jako animator zabaw dla dzieci. Wykształcenie Zdobyła  na Uniwersytecie Zielonogórskim na kierunkach pedagogicznych. Jest animatorem kultury oraz pedagogiem opiekuńczo- wychowawczym. Prywatnie tancerka oraz wielbicielka czworonogów.