Półkolonie w Ekolucky jako recepta na udane ferie zimowe w mieście!

polkolonie ekolucky, Półkolonie w Ekolucky jako recepta na udane ferie zimowe w mieście!

Wydawać by się mogło, że półkolonie zimowe w Ekolucky zakończyły się wczoraj. Cały czas żyjemy tym niesamowitym czasem. To dobry moment na podsumowanie tego, co się działo! 

Dwa turnusy półkolonii zimowych w Ekolucky to bez wątpienia 100 godzin cudownych wspomnień, radości, frajdy i beztroskiego czasu. To projekt, który możemy uznać za sukces! Skąd to wiemy? Uśmiechnięte i zadowolone buzie naszych uczestników wyraziły więcej niż tysiąc słów. Urozmaicone i atrakcyjne zajęcia dla dzieci kształtowały dziecięcą kreatywność, ich twórcze myślenie, komunikatywność i otwartość na nowe doświadczenia.

polkolonie ekolucky, Półkolonie w Ekolucky jako recepta na udane ferie zimowe w mieście!

Kreatywna zabawa w duchu Ekolucky

W Ekolucky stworzyliśmy przestrzeń, w której uczestnicy przeżyli niesamowitą przygodę, odetchnęli od codzienności i szkolnej rzeczywistości. Trzeba pamiętać o tym, że ferie to czas odpoczynku i świetnej zabawy, dlatego plan półkolonii został stworzony w taki sposób, by uczestnicy mieli czas na budowanie relacji w grupie, zabawę z koleżankami i kolegami, aktywności sportowe i artystyczne oraz zajęcia edukacyjne i specjalistyczne. 

To wszystko w otoczeniu trzech, głównych filarów, które budują Ekolucky, czyli zamiłowania do nowych technologii, języka angielskiego oraz ekologii. Dzięki temu, uczestnicy „wczuli się” w klimat, który na co dzień panuje w naszej placówce. 

Zdajemy sobie sprawę, że kwestie związane z żywieniem i nietolerancjami pokarmowymi są także istotne, dlatego podczas zapisów na półkolonie, rodzice wypełniali kwestionariusze związane z dietą. Dzięki temu, uczestnicy mieli zapewniony zbilansowane posiłki, dostosowane do ich preferencji żywieniowych. Pyszne posiłki dodawały energii do zabaw.

polkolonie ekolucky, Półkolonie w Ekolucky jako recepta na udane ferie zimowe w mieście!

Od ping-ponga po zabawę z sowami – szeroki wachlarz zajęć w czasie wypoczynku 

Stałym punktem harmonogramu są zajęcia taneczno-sportowe, w których dzieci uczą się nie tylko podstawowych kroków tanecznych i choreografii, ale poznają zasady „fair play” podczas gier drużynowych. Regularna aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na rozwój całego organizmu – poprawia nastrój i zwiększa zdolność uczenia się. Uczestnikom bardzo podobało się zaczynanie dnia od zabaw ruchowych. Oprócz gimnastyki i tańca, ważny jest dla nas język angielski. Dlatego dzieci codziennie przyswajały nowe słownictwo z różnych dziedzin. To wszystko w otoczeniu różnorodnych metod nauczania oraz zabaw językowych. 

O tym, że relacja między ludźmi, a zwierzętami jest wyjątkowa, wiemy wszyscy. Zależało nam na tym, aby podczas półkolonii zimowych, uczestnicy obcowali ze zwierzętami. Dlatego w ramach zajęć edukacyjnych, zaprosiliśmy Pana Zoologa oraz Skrzydlatą Ferajnę. Dzieci nie tylko głaskały i dotykały agamę brodatą oraz sowy, ale także dowiedziały się wielu ciekawostek o tych interesujących zwierzętach. W czasie zajęć kodowania i programowania rozwijały logiczne myślenia. Z kolei, w ramach Lego Education uczyły się logicznego myślenia. Doświadczenia chemiczne umożliwiły wcielenie się w rolę chemików i eksperymentowanie z różnymi substancjami. 

polkolonie ekolucky, Półkolonie w Ekolucky jako recepta na udane ferie zimowe w mieście!

Z uśmiechem na ustach i pasją w sercu – kadra półkolonii

Wszystkie punkty harmonogramu realizowane są pod okiem profesjonalnej kadry pedagogicznej. Zajęcia tematyczne prowadzone są przez nauczycielki z Ekolucky, które mogą pochwalić się bogatą wiedzą na różne tematy. Posiadają rozległe kwalifikacje, które wykorzystują podczas zajęć tematycznych. Na co dzień opiekują się naszymi żłobkowiczami i przedszkolakami. Ich doświadczenie w pracy z dziećmi w różnym wieku daje ciekawą perspektywę na holistyczny rozwój najmłodszych, a metody nauczania wspierają w poznawaniu i odkrywaniu świata. Jeżeli chodzi o wychowawców, jest to wykwalifikowana i doświadczona kadra, która od lat pracuje z dziećmi podczas obozów letnich i półkolonii. Mają głowę pełną pomysłów oraz wiedzą, jak zadbać o bezpieczeństwo uczestników.

Galeria