Zajęcia dodatkowe

Zajęcia programowe

zajęcia dodatkowe ekolucky, Zajęcia dodatkowe
Logopeda

Poprawna wymowa to dobra komunikacja, której nie może zabraknąć do prawidłowego rozwoju dziecka. Dlatego też w Naszej placówce prowadzimy szczegółową, indywidualną terapię logopedyczną dla dzieci.
Logopeda po przeprowadzeniu diagnozy wstępnej podejmuje pracę z dziećmi nad ich aparatami mowy. Oczywiście, nie zabraknie przy tym dobrej zabawy.

zajęcia dodatkowe ekolucky, Zajęcia dodatkowe
Psycholog

Zarówno do dyspozycji dzieci jak i rodziców oraz nauczycieli pozostaje psycholog dziecięcy, który wspomoże rozwój emocjonalny i społeczny Przedszkolaków. Konsultacje indywidualne z rodzicami, zajęcia dotyczące rozumienia emocji dla dzieci oraz wsparcie w procesie wychowania i edukacji dla nauczycieli – to tylko niektóre z form działań wspierających.

zajęcia dodatkowe ekolucky, Zajęcia dodatkowe
Zajęcia sportowe

Zajęcia sportowe dla dzieci to doskonały sposób, by wcielić w życie powiedzenie „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Na zajęciach sportowych dzieci mogą: poznać nowe dyscypliny, gry sportowe i zasadę gry Fair Play, wykorzystywać nietypowe przybory do zabaw ruchowych. Pokonują najróżniejsze tory przeszkód i samodzielnie je tworzą, rozwijają swoje zainteresowania sportowe.

zajęcia dodatkowe ekolucky, Zajęcia dodatkowe
Lego Education

LEGO® Learning System to kompletny system dydaktyczny dla szkół i przedszkoli, opracowany w myśl zasady „nauka poprzez zabawę”. Dzięki naciskowi na kreatywność, współpracę i krytyczne myślenie rozwiązania edukacyjne LEGO Education wzmacniają pewność siebie uczniów oraz rozwijają umiejętności przydatne w dorosłym życiu. W naszej placówce, zajęcia  z wykorzystaniem klocków Lego odbywają się w ramach realizacji podstawy programowej, z którą materiały do pracy Lego Education są skorelowane. 

zajęcia dodatkowe ekolucky, Zajęcia dodatkowe
Język migowy

W krajach rozwiniętych język migowy jako metoda rozwoju dziecka jest popularny od wielu lat. Okazuje się, że język ten nie tylko służy ludziom niesłyszącym lub z wadą słuchu do porozumiewania się, ale umożliwia również zdrowym dzieciom szybsze przyswajanie wiedzy. Ekolucky wprowadziło do swojego programu naukę języka migowego, który nasze dzieci uwielbiają. 

zajęcia dodatkowe ekolucky, Zajęcia dodatkowe
Język angielski

Uczymy Nasze Przedszkolaki języków obcych w ramach podstawy programowej, a  nauczyciele zwracają się do dzieci w języku angielskim przez cały ich pobyt w Przedszkolu. Dzięki temu angielski przestanie być dla Naszych wychowanków językiem obcym, a stanie się codziennym sposobem komunikacji.

zajęcia dodatkowe ekolucky, Zajęcia dodatkowe
Język niemiecki

Wykwalifikowany lektor wykorzystuje najnowsze metody pracy z grupą przedszkolną oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne, które ułatwiają dzieciom zapoznanie się z językiem niemieckim.  Nauka przybiera formę zabawy, śpiewu oraz tańca, co dodatkowo zachęca przedszkolaki do brania udziału w zajęciach językowych.

Zajęcia dodatkowe (nieobowiązkowe)

zajęcia dodatkowe ekolucky, Zajęcia dodatkowe
Zajęcia chemiczne

Na zajęciach chemicznych uczymy się przez zabawę i doświadczenia. Dzieci same wykonują eksperymenty pod czujnym okiem wykwalifikowanego nauczyciela. Dzięki zajęciom w “laboratorium chemicznym” Nasze Przedszkolaki mają szansę stać się Naukowcami, a  fizyka i chemia nie będzie im straszna.

zajęcia dodatkowe ekolucky, Zajęcia dodatkowe
Zajęcia taneczne / rytmika

Podczas zajęć dzieci uczą się podstawowych kroków i figur tanecznych, które wykorzystywane są później w choreografii. Dzieci pracują także nad poprawną sylwetką, rozwojem słuchu i poczucia rytmu. Uczestnictwo w zajęciach pomaga przełamać lęk, nieśmiałość, podnosi poczucie własnej wartości, pozwala wyrazić uczucia i emocje, których dzieci czasem nie potrafią nazwać, a przede wszystkim, wywołuje wiele uśmiechu na buziach Naszych Przedszkolaków.

zajęcia dodatkowe ekolucky, Zajęcia dodatkowe
Zajęcia ze zwierzętami

Dogoterapia, alpakoterapia, hipoterapia, zajęcia zoologiczne – to Nasze pomysły na zapoznanie się dzieci z różnorodnymi zwierzętami. Chcemy, aby miały możliwość zaprzyjaźnienia się z czworonogami i nie tylko. Zajęcia przy wsparciu zwierząt mają również działanie terapeutyczne, a opiekunowie wskażą na to jak należy się nimi zajmować, pielęgnować, ale również z nimi bawić.