Ekolucky oczami naszej wyjątkowej Kadry

ekolucky kadra, Ekolucky oczami naszej wyjątkowej Kadry

Unikatowy Zespół specjalistów od zadań specjalnych przedstawia się dzieciom i rodzicom! Sprawdź jak Ekolucky wygląda w oczach naszej załogi, na co nauczycielki czekają z największym podekscytowaniem i dlaczego odpowiedź to: na dzieci 😊 Poznajcie Agnieszkę, Justynę, Elenę, Juliannę i Małgorzatę, które już za chwilę zajmą się Waszymi pociechami.   

Dlaczego Ekolucky to wyjątkowe miejsce i za co cenicie ten projekt najbardziej?

Justyna – Za co najbardziej? Oczywiście za innowacyjność! Jest to zupełnie inne przedszkole niż te, w których do tej pory miałam okazję pracować. Zdecydowanie podoba mi się projekt, który już jest realizowany, a wiem, że od pomysłu do dnia dzisiejszego nie minęło przecież tak dużo czasu. Mamy fajną załogę i jestem pewna, że w takim gronie uda nam się stworzyć unikatowe miejsce dla maluszków.

Małgorzata – Ja uważam, że cudownie jest móc uczestniczyć w tym przedsięwzięciu od początku. Jesteśmy częścią fajnego i kreatywnego projektu, a od teraz tworzymy go razem. Połączenie naszych różnych doświadczeń pozwoli na zapewnienie kompleksowej i różnorodnej oferty dla najmłodszych.

Julianna – Pytasz o definicje wyjątkowości? Tutaj to zdecydowanie otwartość i elastyczność, którą czuć od pierwszego kontaktu. Poznając Panią Dyrektor, koleżanki nauczycielki, ale też harmonogramy zajęć i plany nauczania już teraz wiem, że w Ekolucky będzie przestrzeń na kreatywność – dla dzieci, ale i dla kadry. Możliwość realizacji ciekawych, świeżych – nie rutynowych projektów to sprawia, że już nie mogę się doczekać otwarcia. 

Agnieszka – Mi się bardzo spodobała idea dwujęzyczności i ekologiczny profil przedszkola oraz rola nauczyciela, który może być osobą kreującą, ale dzieci biorą w tym na tyle kreatywny udział, że nauka jest obopólna. Cieszę się z dzisiejszego spotkania, jesteśmy tutaj, widzimy jak wyglądają wnętrza, w co są wyposażone, możemy nawet brać udział w wyborze kolejnego sprzętu np. w moim przypadku gdy będę prowadzić zajęcia sportowe.

Elena – Ja bardzo cieszę się na edukowanie dzieci metodą Lego Education. Jestem już po szkoleniach z tej metody i jestem pewna, że dzieciom się to spodoba.

ekolucky kadra, Ekolucky oczami naszej wyjątkowej Kadry

Co przekonało Was do związania swojej przyszłości zawodowej z Ekolucky?

Justyna – To, że jest to nowy projekt, w którym możemy uczestniczyć od początku. Ważne jest także to, że kreatywne, innowacyjne pomysły wpisane są zarówno w sam pomysł jak i w budynek, w program nauczania oraz w naszą pracę. Chociażby ogródek warzywno-kwiatowy, czy nowoczesny plac zabaw.

Małgorzata – Nie ma w Zielonej Górze placówki z tak kompleksową ofertą. Są przedszkola ekologiczne, ale aspekt językowy nie jest w nich tak podkreślany. Są językowe, ale bez kształcenia w obszarze nowych technologii. Ekolucky to naprawdę fenomen w naszym regionie – unikat.

Julianna – Ja najbardziej doceniam, że w Ekolucky będzie przestrzeń i zaplecze do zapoznawania dzieci z nowymi technologiami w sposób bezpieczny i zrównoważony. Z szybkim dostępem do Internetu, narzędziami multimedialnymi jak tablet czy tablice manipulacyjne, to ogromna przewaga dysponować tym sprzętem.

Elena – Narzędzia multimedialne to także duża przewaga w metodzie Lego Education. Wykorzystując np. tablet możliwość wykorzystania tej metody wchodzi na zupełnie inny poziom.

Julianna – Mnie przekonała także młoda, ale jednocześnie doświadczona kadra. Osoby pełne energii, zapału, pomysłów i kreatywności, którymi mogłyby obdzielić pół Zielonej Góry. Z drugiej strony z bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi w różnym wieku i na różnym poziomie rozwoju. Ważne jest dla mnie, że każda grupa ma nauczyciela i pomoc, albo 2 nauczycieli, uzupełnieniem tej załogi są specjaliści z obszaru medycyny, psychologii, czy ochronny zdrowia.

Jakie są Wasze pierwsze wrażenia z wycieczki po wnętrzach Ekolucky?

Elena – Zdecydowanie efekt WOW i duże zaskoczenie. Pomimo tego co czytałyśmy i słuchałyśmy o projekcie to efekt przerósł nasze oczekiwania.

Justyna – Ja nie sądziłam, że placówka jest wręcz ogromna. Przestrzeń czuć tutaj w każdym pomieszczeniu, ale największe wrażenie robi wspólna sala wielofunkcyjna. Piękna, przestronna, z dużą ilością światła dzięki ogromnym oknom skierowanym w stronę lasu. To trzeba zobaczyć na własne oczy. Warto też podkreślić spokojną i przemyślaną kolorystykę. Wszędzie czuć, że w urządzenie tego miejsca włożono wiele serca.

Julianna – Ja jestem zachwycona ilością światła, które dostaje się do wnętrza budynku. To tworzy radosną, przyjemną atmosferę, w której chce się spędzać czas. Muszę też podkreślić pewien minimalizm i stonowaną aranżację pomieszczeń. Często w placówkach jest kolorowo – miejsca dla  maluchów kojarzą się z feerią barw i bajkowych postaci. Jednak zbyt dużo różnych kolorów prowadzi do przebodźcowania dzieci i uniemożliwia odpoczynek i spokój. Noooo i plac zabaw, który widać z okien.

Małgorzata – Tu jest po prostu pięknie! Ludzie są generalnie wzrokowcami. Dlatego wygląd otoczenia w którym spędzamy pół dnia ma ogromne znaczenie. Mam wrażenie, że czas spędzony w Ekolucky będzie mega przyjemnym doświadczeniem. Jestem także przekonana, że ta przestrzeń przypadnie do gustu maluchom.

Jakie emocje towarzyszą Wam na miesiąc przed oficjalnym otwarciem placówki?

Justyna – ogromne podekscytowanie i oczekiwanie na dzieci! Po poznaniu naszej załogi do podekscytowania dołączyło także przekonanie, że stworzymy świetny team, który będzie się uzupełniał w wielu aspektach.

Agnieszka – Ja nie mogę się już doczekać 1 września, kiedy wnętrza wypełnią się śmiechem i okrzykami maluchów. To takie oczekiwanie w napięciu, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Małgorzata – Ja muszę się przyznać, że towarzyszy mi lekki stres, ale to chyba dobra oznaka. Przed każdym ważnym wydarzeniem odczuwamy pewnego rodzaju ekscytację w połączeniu z niepewnością. Dlatego już nie mogę się doczekać kiedy spotkamy się w tym samym miejscu, ale już w pełnym gronie, z naszymi podopiecznymi. Ja mam to niesamowite szczęście opiekować się grupą 3-latków. Dla nich to będzie pierwsza przygoda z przedszkolem. Emocją, która z pewnością przyda się we wrześniu jest taka matczyna miłość, którą otoczymy nasze przedszkolaki i żłobkowiczów od pierwszych chwil w Ekolucky.

Elena – Mi towarzyszą same pozytywne emocje i myślę, że tu jest duża zasługa Pani Dyrektor, która przyjęła nas bardzo ciepło i profesjonalnie. Klaudia tworzy taką przestrzeń do naszej integracji i świetnie sprawdza się w roli lidera. Pod jej skrzydłami z pewnością osiągniemy wiele. Uważam, że wypływa to z jej dużego doświadczenia w tej roli. 

ekolucky kadra, Ekolucky oczami naszej wyjątkowej Kadry

Poznajcie Naszą Kadrę Nauczycielską poprzez ich pasje!

Agnieszka –  Wychowawca w żłobku

Zapalony wolontariusz. Uczestniczyła w organizacji Euro 2012,prowadziła projekty zagraniczne, studiowała za granicą. Kontakt z dziećmi ma od najmłodszych lat i przy okazji różnych projektów. Uwielbia pomagać ludziom. Działania społeczne i charytatywne dają jej ogromną satysfakcję. W Ekolucky to dla niej platforma realizacji wielu kreatywnych pomysłów na pracę z dziećmi i dla dzieci.

Justyna – Pomoc nauczyciela w grupie starszaków (5-6 lat)

Świeża zielonogórzanka przeprowadzająca się do naszego miasta ze stolicy, gdzie realizowała się w roli instruktora tańca i trenera zajęć sportowych. Współpracowała z wieloma placówkami także poza granicami Polski: 2 lata mieszkała w USA. Całym sercem poświęcona dzieciom. Ekolucky to dla niej gwarancja łączenia pracy z pasją i możliwość realizacji nowatorskich pomysłów w obszarze szeroko pojętego sportu.

Elena – Nauczyciel wychowania przedszkolnego w najstarszej grupie 5 i 6 lat

Sercem i zawodem związana najpierw z żłobkiem później przedszkolem. Doświadczenie zdobywała także poprzez wolontariat w świetlicach socjoterapeutycznych. Posiada kwalifikacje do pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną. Od 2 lat prowadzi grupę dzieci zerówkowych 5 i 6 latków. Uważa, że jej doświadczenie z dziećmi w różnym wieku daje ciekawą perspektywę na holistyczny rozwój dziecka i metody wspierania go w poznawaniu świata przez doświadczanie. W Ekolucky widzi wiele kreatywnych wyzwań, które uwielbia i które motywują ją do działania.

Julianna – Nauczyciel wychowania przedszkolnego w grupie dzieci czteroletnich

Od zawsze wiedziała, że praca z dziećmi to droga zawodowa, którą chce podążać. Ma duże doświadczenie w opiece nad maluszkami zdobyte w przedszkolach publicznych. Zmiana na Ekolucky to dla niej możliwość pokazania swojego potencjału w nowoczesnym i innowacyjnym miejscu oraz przestrzeń do swobodnego realizowania pomysłów zgodnych z filozofią przedszkola. Prywatnie mama dwójki dzieci.

Małgorzata – Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego w grupie dzieci trzyletnich

Kompetentny pedagog z doświadczeniem w pracy w trzech placówkach w tym w opiece nad dzieckiem ze spektrum autyzmu. W pracy z maluchami bardzo ważne jest dla niej budowanie autentycznych więzi na linii nauczyciel podopieczni, które trwają lata. W Ekolucky widzi możliwość spełniania się zawodowo w przyjaznym środowisku z pełnym, bogatym wyposażeniem.